दृष्टिबिहिन बालबालिकाको लागि ‘रन फर च्यारिटी’

गत बर्षझैँ एन.आर.एन फिनल्याण्डले यसपालि पनि ‘रन फर च्यारिटी’ २०१४ आयोजना गर्दैछ | गत बर्ष प्राप्त प्रतिकृया तथा कार्यक्रमको सफलताले गर्दा यो बर्ष पनि दौडले निरन्तरता पाएको हो | गुल्मी जिल्लास्थित रिमुवा गाबिसका दृष्टिबिहिन बालबालिकाको आवास निर्माण सहयोगार्थ एन.आर.एन फिनल्याण्डले २०१४ मा बिभिन्न कार्यक्रमको शिलसिला जारी राखेको छ | जस अन्तर्गत फुटबल तथा भलिबल प्रतियोगिताहरु सम्पन्न भईसकेका छन् | यस्ता कार्यक्रम तथा प्रतियोगिताबाट संकलित सम्पूर्ण रकम सोहि प्रायोजनका लागि खर्च गरिनेछ | यस पवित्र कार्यमा हातेमालो गर्दै ‘रन फर च्यारिटी २०१४’ मा Ravintola Satkar ले प्रायोजकको भूमिका निभाउने भएको छ | सम्पूर्ण सहभागिका लागि खुल्ला यस प्रतियोगितामा प्रवेश ‘नि:शुल्क’ रहेको छ |  Malmi Airport परिसरको वरिपरी करिब ५.८ किलोमिटर लम्बाईको ट्रयाकमा यस दौड प्रतियोगिता August 23, शनिबारका दिन सम्पन्न हुँदै छ | केवल हार वा जीतलाई प्राथमिकता नदिई, सेवाको भावना र सदभाव वृद्धिका लागि यस दौड प्रतियोगिता गर्न लागिएको हो | त्यससंगै यस्ता प्रतियोगिताले स्वास्थ्य वृद्धिमा समेत मद्दत पुर्याउने हुँदा सबै क्षेत्र, पेशा अनि उमेरसमुहका सहभागिहरु कार्यक्रममा सरिक हुँदैछन् | कार्यक्रम सम्बन्धि बृस्तित जानकारी हाम्रो फेसबुक इभेन्ट पेज Run For Charity 2014 बाट लिन सकिन्छ |

run for charity

च्यारिटीको रकम कहाँ खर्च हुँदैछ ?

श्री जनज्योति उच्च माध्यामिक बिध्यालय, रिमुवामा दुर्गमका धेरै बिध्यार्थीका साथै दृष्टिबिहिनहरुको लागि ‘ब्रेल’ लिपिबाट पनि पढाई हुनेगरेको छ | त्यस्ता बिध्यार्थीहरुमध्ये धेरैको आर्थिक अवस्था अत्यन्तै कमजोर रहेको छ | बिभिन्न क्षेत्रमा सामाजिक अबहेलना खेप्दै आएका ति बालबालिकाले आफ्ना अविभावक समेत गुमाएका छन् | छात्रा तथा छात्रको लागि छुट्टाछुट्टै बसोबासको व्यबस्था नहुँदा, आँफुले दिउँसो पढेकै कक्षाकोठामा राती सुत्नुपर्ने अवस्था सृजना भएको छ | उनीहरुको लागि आवस्यक ‘ब्रेल’ लिपिका पुस्तक पर्याप्त नहुँदा पढाईमा अफ्ठ्यारो त छँदै छ, समयमा रेखदेख नहुँदा खानपिनको समेत उचित प्रबन्ध हुन सकेको छैन | यस अवस्थामा बिध्यालयबाट धेरै ठाउँमा सहयोगको याचना भएपनि, कहिँबाट हालसम्म उल्लेख्य सहयोग प्राप्त भएको देखिंदैन | केहि स्थानीय समाजसेबीद्वारा भवन निर्माणका लागि जग्गा उपलब्ध गराइएपनि रकम अभावका कारण बसोबासका निम्ति भवन बन्न सकेको छैन | तसर्थ एन.आर.एन फिनल्याण्डले बिभिन्न कार्यक्रमबाट उठेको सम्पूर्ण रकम सोहि भवन निर्माणमा लगाउँदै छ | कति रकम जुट्यो, निर्माणकार्य कसरि अघि बढ्नेछ, के के उपलब्धि रहे, आदि जस्ता विवरणहरु हामी सार्वजनिक रुपमा जानकारी गराउँदै जानेछौं |

better final

बर्खामा पानी ओत्ने छाना, जाडोमा एकसरो न्यानो लुगा र हातका औंलाले छाम्दै पढ्नुपर्ने ‘ब्रेल’ किताबहरु उपलब्ध गराउन सकिए, अँध्यारोमा रहेका धेरै बालबालिकाले सुरक्षित आवास र शिक्षाको उज्यालो पाउनसक्नेछन | मद्दत गर्न चाहनेहरुले एन.आर.एन मार्फत संस्थागत रुपमा वा व्यक्तिगत रुपमा पनि पहल गर्नसक्नुहुनेछ |

Share Button